Kozluk'ta

Batman'ın Kozluk ilçesinde "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında hibe hayvan dağıtımı yapıldı.

Batman'ın Kozluk(Hezo)  ilçesinde "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında kabul edilen projeler uygulamaya konulurken, genç çiftçilere, düzenlenen törenle hibe hayvan dağıtımı yapıldı.

İlçede, yapılan 585 proje başvurusundan 2 manda, 26 sığır, 10 koyun, 4 arıcılık ve 3 kapama meyve bahçesi projesi olmak üzere toplamda 45 proje kabul edildi. Düzenlenen törenle, genç çiftçilere hibe hayvan dağıtımı yapılmaya başlandı.

Hayvan dağıtımı programında konuşan Kozluk Kaymakamı Osman Bilici," Tarım ve Orman Bakanlığımızca genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan "Genç Çiftçi Projesi” ilçemizde 45 ailemize yeni istihdam kapısı açtı. Proje kapsamında hayvan dağıtımlarımız süreç içerisinde devam edecek. Projelerin uygulama sürecinde gerekli bilgilendirme ve denetimler ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılacaktır. Projelerin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Proje kapsamında hayvan sahibi olduklarını ve bundan dolayı da mutlu olduklarını belirten genç çiftçiler, devletin kendilerine sunmuş olduğu bu fırsattan dolayı yetkililere teşekkür ettiler.

Tarım ve Orman Bakanlığının 2016 yılından beri uygulamaya koyduğu ve bu yıl da devam ettirdiği ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında düzenlenen hayvan dağıtımı programına; Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bahar Seyfioğlu, proje sunan genç çiftçiler ve vatandaşlar katıldı. (Muhammed Said Aksoy-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler