Kuaförler Odasından kadın polisin darp edilmesine tepki

Mardin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İbrahim Pordoğan, geçtiğimiz günlerden kadın polisin saçını yaptırdığı kuaför tarafından darp edilmesini kınadı.

Mardin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İbrahim Pordoğan, Mazıdağı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli kadın polis S.E'nin Artuklu ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi Esenler Caddesi üzerinde bulunan bir kuaförde darp edilmesini kınadı.

Mardin Berberler ve Kuaförler Odası'nda gazetecilere açıklamalarda bulunan Pordoğan, kadın polisinin darp edilmesinin herhangi bir gerekçesinin olmayacağını söyledi ve yaşanan çirkin olayı kınadıklarını açıkladı.

Mardin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İbrahim Pordoğan, "Mardin hoşgörü ve kültür şehridir. Kardeşlik ikliminin hâkim olduğu Mardin'in bu şekilde bir olayla gündeme gelmesi bizleri üzmüştür. Mardin Berberler ve Kuaförler Odası olarak bu olayı kınıyorum. Ben hiçbir zaman bu tür olayları tasvip etmiyorum ve bu olayı yapan insanların da ne ceza alması gerekiyorsa verilmesini talep ediyoruz, destekliyoruz. Mağdur olan kim olursa olsun mağdurunun yanındayız. Bu Mardinli olması da önemli değildir, önemli olan insan olmasıdır. Son yaşanan olaydan dolayı mutsuzum. Keşke bu tür olaylar yaşanmasaydı. Mardinli berberler ve kuaförlere yakışmayacak bir hareket içinde bulundular. Hoşgörü şehrimize yakışmamış bir harekettir ve bu inşallah bunun son olmasını temenni ediyoruz. Bu kişilerin bize getirmiş olduğu lekeyi kınıyorum. Kınamasından ziyade bir daha bu tür olayların yaşanmaması için ben ve yönetim kurulumuz olarak elimizden geleni yapacağız. Bir kez daha Kadın polis memurumuza yönelik gerçekleşen darp olayını Mardin Berberler ve Kuaförler Odası olarak kınıyoruz." dedi.

Mazıdağı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis S.E, 29 Nisan'da Yenişehir Mahallesi Esenler Caddesi üzerinde bulunan kuaförde S.E, saçını kuaför Onur D.'nin yanında yaptırmış ve saçı yanmıştı. İddiaya göre kuaför Onur D, şikâyetçi olduğu için kadın polis S.E'yi darp etmişti. Olay ile ilgili kuaför Onur D ile olay sırasında yanında bulunan kardeşi Hasan Can D'yi gözaltına alınmıştı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler