Küçük Leyla’nın babası idam istedi

​Ağrı merkeze bağlı Bezirhane köyünde bayram günü kaybolan ve ölü bulunan Leyla Aydemir’in acılı babası kızının katilinin asılmasını istedi.

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın birinci günü kaybolan ve 2 gün önce köye 3 kilometre uzaklıkta dere kenarında cansız bir şekilde bulunan 3 buçuk yaşındaki Leyla Aydemir dün defnedildi. Leyla’nın babası Nihat Aydemir, kızını katledenlerin idam edilmesini istedi.

Türkiye’nin dört bir yanından aileye destek telefonları gelirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da aileyi arayarak baş sağlığında bulundu. Aileye üzüntülerini ileten Erdoğan, gerekenin yapılacağını söyledi.

"Süt verin demiştim ama dinlememişler"

Kızı Leyla kaçırıldıktan sonra kaçıranlara, çocuğuna süt vermeleri için seslendiğini dile getiren acılı baba Aydemir, şöyle konuştu:

Leyla'yı evvelki gün kaybettik. O adama zaten seslenmiştim, dün medyada seyrettim, çocuk açlıktan ölmüş. Benim çocuğuma süt verin dedim, süt de vermediler. Elbisesini çıkarıp getirip dereye atmışlar, o cani kimse onu bulmak istiyorum.

İdam cezasının bir an önce getirilmesini isteyen baba Aydemir, "Küçücük bedenler, melekler cennetteler. Keşke o bedeni görmeseydim. İdam istiyoruz. Leyla öldü, başka Leylalar ölmesin lütfen rica ediyorum. İnşallah idam çıkar. Bu canileri asalım ki herkes elini çocukların üzerinden çeksin. Bütün çocuklar özgürce yaşasın." diye konuştu.

"Bu olayda benim bile suçum varsa idam etsinler beni"

Sosyal medyada dünden bu yana yanlış paylaşımlara da tepki gösteren Aydemir, "Yanlış paylaşımlar yapmayalım. Henüz bir şey bulunmadı. Şu an herhangi bir gelişme yok. Varsa da bilmiyorum. Benim yeğenim üzerinden yanlış paylaşımlar yapılmış o değil. O cani çıkacak. Yeğenim gidip suç duyurusunda bulundu. Kim olursa olsun devlet affetmez. İşin aslı olmadan yapılan paylaşımlar saygısızlıktır. Bu olayda benim bile suçum varsa beni de götürüp idam etsinler. En azından cenazeyi bulduk bu durum bizi mutlu ediyor. Bunu işleyen cani kimsede bulup idam etsinler. Bu cani Türkiye'nin, bizim ciğerimizi yaktı." şeklinde konuştu.

"Türkiye'nin başı sağ olsun"

Amca Yusuf Aydemir tüm Türkiye'nin Leyla'yı sağ salim bulmak istediğini ve son ana kadar da umutlarının olduğunu ancak Leyla'nın cansız bedeni ile karşılaştıklarını söyledi.

Gözaltılar hakkında herhangi bir bilgilerinin olmadığını dile getiren amca Aydemir, "Zaten devlet uğraşıyor. Kim olursa olsun sonuçta bu cani bulunmayacak mı? Türkiye’nin dört bir yanından bize telefonlar geliyor. Türkiye’ye teşekkür ederiz. Türkiye’nin başı sağ olsun. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, İçişleri Bakanımız bu olayla ilgileniyorlar. Valimiz dün taziyeye geldi. Sonsuz teşekkür ediyorum." dedi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler