Küçük Ramazan’ın dramı yürek burkuyor

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sol ayağının dizden aşağısının felçli minik Ramazan’ın dramı yürek burkuyor. Aile, minik Ramazan'ın tedavisi için yardımseverlerden destek bekliyor.

Ceylanpınar Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden işçi bir babanın 4 çocuğundan biri olan Ramazan'ın hikâyesi yürekleri burktu. Küçük Ramazan henüz bebekken sırtındaki kesenin alınmasından sonra, sol ayağının dizden aşağısı felç olmuş.

Gündelik işçi olarak çalışan Ahmet Kurt, oğlunun tedavi olması gerektiğini ancak maddi imkansızlık nedeniyle gerekli tedaviyi yaptıramadığını söyledi.

Gözü yaşlı anne Zeynep Kurt ise, "3 ayda bir Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne gidiyoruz ve maddi olarak çok zorlanıyoruz. Maddiyat bir tarafa imkânımız olsa, çocuğumuzu Diyarbakır dışında hastanelere götürmek isteriz. Ramazan'ın da diğer arkadaşları gibi koşup, yürümesini istiyorum." diye konuştu.

"Çocuğumu o halde gördüğümde yüreğim parçalanıyor"

Çocuğunun yaşıtları gibi koşup oynayamadığını belirten anne Zeynep Kurt, "Çocuğumu o halde gördüğümde yüreğim parçalanıyor. Yardımseverlerden oğlumun tedavisi için destek istiyorum. Tedavisi olamıyorsa da, en azından ortopedik olarak müdahale edilirse, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir." ifadelerini kullandı.

"Maddi durumumuz yetmediği için bu tedaviyi yaptıramıyoruz"

Oğlunun hastalığının daha fazla ilerlememesi için tedavi olması gerektiğini belirten baba Ahmet Kurt, "Gün geçtikçe Ramazan'ın hastalığı ilerliyor. Ayaklarında sürekli yaralar baş gösteriyor. Hastalığın daha fazla ilerlememesi için oğlumuzun bir an önce tedavisine başlanması lazım. Ancak bizim maddi durumumuz yetmediği için bu tedaviyi yaptıramıyoruz. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz." dedi.

Yıllardır Diyarbakır'daki hastaneden başka bir yere gidemediklerini gözyaşları içinde anlatan anne Zeynep Kurt, çocuğunun bir kez olsun yardım almadan yürüyebilmesi için canını seve seve feda edeceğini ifade ediyor. Eşinin gündelik işlerde çalıştığını ifade eden Zeynep Kurt "İmkânlarımız doğrultusunda doktora götürüyoruz, fakat yetmiyor. Çocuğumun çaresizliğine çare olacak bir hayırsever, bir doktor yok mu?" diyen gözü yaşlı anne, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. (Mustafa Kaynak - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler