Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilciliği, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını ve Fransa’da Kur'an'a yapılan saldırıları, düzenlediği basın açıklamasıyla telin etti.

Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilciliği, ABD’nin siyonist büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve eski Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin başını çektiği 300 Fransız’ın Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkarılması yönündeki skandal bildirisini düzenledikleri basın açıklamasıyla telin etti.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde  düzenlenen basın açıklamasında sık sık tekbirler getirilirken, basın metnini Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilciliği adına Remzi Özoruç okudu.  

İslam düşmanlarının gün be gün İslam’a ve İslam’ın mukaddesatlarına saldırdıklarını ifade eden Özoruç, "Gün geçmiyor ki dünyanın herhangi bir beldesinde Müslümanlar katledilmesin! Gün geçmiyor ki kâfirler tarafından İslam veya Müslümanlar hedef alınmasın! Gün geçmiyor ki Müslümanlara ve mukaddesatına yönelik yeni bir saldırı yapılmasın! İşte Amerika büyükelçiliğini İsra ve Miraç toprağı olan Kudüs’e taşıyor. Fransızlar, şiddet içeriyor diyerek Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını istiyor. Almanlar, Allah’ın emri olan başörtüsünü yasaklamaya çalışıyor. Papa ise İslam’a karşı açık bir savaş başlatan Suudi Prens Muhammed bin Selman ile anlaşarak Rasulullah’ın şehri Medine’ye büyük bir kilise yaptırmanın ilk adımını atıyor." dedi. 

"Kudüs israile başkent değil olsa olsa mezar olacak"

15 Mayıs’ta Trump’ın büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını bir hançer misali Filistin’e saplandığı söyleyen Özoruç, "Hatırlayacağınız üzere 6 Aralık 2017 tarihinde sömürgeci ABD’nin küstah başkanı Trump, Kudüs’ü Yahudi varlığının başkenti olarak tanıdığını açıklamıştı. Kalbinde Allah ve Rasulü’nün emanetine sahip çıkma şuuru olan Müslümanlar ise bu açıklamayı Türkiye’de ve dünya çapında protesto edip Trump’ın bu kararını yok hükmünde kabul ederek hep bir ağızdan ‘Kudüs israile başkent değil olsa olsa mezar olacak’ diye haykırdılar. İşte Amerika, o gün aldığı bu kararı önümüzdeki 15 Mayıs’ta fiili olarak uygulamaya koyarak Tel Aviv’de bulunan büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyor ve Kudüs’ü resmen Yahudi varlığının başkenti kabul ettirmenin ilk adımını atıyor. Bunu da Yahudi varlığının bir hançer misali Filistin’e saplandığı 15 Mayıs 1948 tarihinin yıldönümünde küstahça yapıyor." diye konuştu.

Fransa eski Cumhurbaşkanı Sarkozy’in Kur'an-ı Kerim'den ‘şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı’ gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması talep etmesine tepki gösteren Özoruç, "Fransızlar aralarında eski Cumhurbaşkanı Sarkozy, eski başbakanlar ve STK temsilcilerinin de bulunduğu 300 kişinin imzaladığı bir bildiri ile Kur'an-ı Kerim'den ‘şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı’ gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması talep ediyor. Fransızlar pervasızca Kur’an ayı olan Ramazan-ı Şerif’i karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde mukaddes kitabımıza dil uzatarak O’nun şiddet içerdiğini söylüyor! İslam nefretini, halkı Müslüman olan hiçbir ülkeden çekinmeden ve korkmadan alenen kusuyor." ifadelerini kullandı.

"Muhammed bin Selman, Papa ile Medine’de bir kilise inşa etmeye karar vermiştir"

İslam düşmanlarının Medine'ye saldırarak, orada büyük bir kilise inşa etmeye karar verdiklerini söyleyen Özoruç, "İslami değerlerimize ve mukaddesatımıza yapılan bir diğer saldırı da Medine ile ilgilidir. Malumunuz olduğu üzere, Medine, Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in kurduğu İslam Devleti’nin başkentidir. İslam, dünyaya Medine’de kurulan İslam Devleti eliyle yayılmıştır. Ancak şimdi Rasulullah’ın şehrine tarihinde ilk defa bir kilise yapılacaktır. Amerika için İslam’ı ‘ılımlı’ hale getireceğini söyleyen Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Selman, zulümlerine ve ihanetlerine bir yenisini daha eklemiştir. Harem bölgesine gayr-i müslimlerin girmesi dahi yasakken, bu had bilmez Prens Allah’a, Rasulü’ne ve Müminlere ihanet ederek Vatikan ile bir anlaşma imzalatmış, böylece Papa ile birlikte Medine’de büyük bir kilise inşa etmeye karar vermişlerdir." şeklinde konuştu. 

Şanlıurfa Temsilcisi Said Doğan’dan polis barikatına tepki

Düzenleyecekleri basın açıklaması için Şanlıurfa Valiliğine müracaatta bulunduklarını ifade eden Köklü Değişim Dergisi Şanlıurfa Temsilcisi Said Doğan, basın açıklamasının yapılacağı yere gittiklerinde polis barikatlarının kurulduğunu ve bu barikatların yasal olmadığını ifade ederek, polislere tepki gösterdi.

Etrafa konulan polis barikatların yasal olmadığı için yetkilileri aramalarına rağmen olumlu bir adımın atılmadığını ifade eden Doğan, "Basın açıklamasını yapacağımız yere vardığımızda kolluk kuvvetlerinin bölgeyi telden bir kafes ile çevreleyip sadece bir noktadan giriş yeri bırakmış olduklarını gördük. O bölgede daha önce bizler de dâhil birçok kez açıklamalar yapıldığı halde böyle bir uygulamanın olmadığını belirtmemize rağmen güvenliği gerekçe göstererek telden barikatları kaldırmadılar. Yetkililerle yaptığımız görüşmelerde çok çirkin bir manzaranın oluştuğunu belirtmemiz bile durumu değiştirmedi. Neticede katılım gösteren Müslümanlar bir noktadan üstleri aranarak telden barikatların içine alınıp açıklamayı öyle gerçekleştirdik." dedi.

Polislerin barikatların etrafında toplanan halkada müdahale ettiğini ifade eden Doğan, son olarak şunları söyledi: "Barikatların etrafında toplanan halka da emniyet personeli, dağılmaları yönünde defalarca sözlü müdahalede bulundular. İslam ümmetinin kutsallarının çiğnendiği bu dönemde Müslümanlar olarak tepkimizi göstermek isterken böylesi bir muameleyle karşılaşmak bizleri çok şaşırtmış ve aslında yetkililerin bizler gibi düşünmediniz ve ayni duygulara sahip olmadığını tekrar göstermiştir." (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler