Mustazaflar Cemiyeti Van Şubesi tarafından "Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle düzenlenen basın açıklamasında, Kudüs'ün yine sahipsiz ve mahzun olduğu belirtildi.

Ramazan ayının son cumasının "Dünya Kudüs Günü" olarak kutlanması dolayısıyla Mustazaflar Cemiyeti Van Şubesi tarafından kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

Hz. Ömer Camii'nde cuma namazı çıkışı toplanan dernek üye ve gönüllüleri, Siyonist İsrail tarafından hakları gasp edilen mazlum ve mustazaf Filistinlilerin yanlarında olduklarını göstermek için bir araya geldiler. Yoğun katılımın olduğu basın açıklamasına camii cemaati de eşlik etti.

Burada basın açıklamasını okuyan Mustazaflar Cemiyeti Van Şube üyesi Levent Dalgın, "Ramazan ayının mağfiret kokan son günlerini idrak ederken tüm dünya Müslümanlarının yüreğini sızlatan esaret altındaki Mescid-i Aksa'yı 'Dünya Kudüs Günü' münasebetiyle hatırlamak için toplandık. Ramazan ayının son cuma günü tüm İslam âleminde özgür bir Kudüs, özgür bir İslam âlemi için ellerin semaya, dillerin duaya durduğu bir gündür. Büyük İslam komutanı Selahaddin-i Eyyubi'yi uyutmayan sevda ve Allah'ın etrafını mübarek kıldığı belde için buraya toplandık." dedi.

Müslümanların birbiriyle uğraşırken Siyonist zalimlerin gencecik bedenleri katlettiğine vurgu yapan Dalgın, "Şu an hâlihazırda İslam âlemi birbiriyle uğraşırken Siyonist zalimler; gencecik bedenleri katlediyor, haneleri viran ediyor ama ümmet kendi içindeki ihtilaflarla uğraşıp duruyor. Bir yandan Suud hanedanlığı ümmetin servetini batılı zalimlere peşkeş çekip İslam'ın mukaddesatını onlara çiğnetirken, beri yandan mezhep ve meşrep bahaneleriyle kardeş katline cevaz verenler zuhur ediyor. Tüm bu olanların ortasında Kudüs yine sahipsiz yine mahzundur." şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından başta Kudüs olmak üzere dünyanın dört bir yanında acı, sıkıntı ve işkence altında gözyaşı döken mazlum ve mustazaf Müslümanlar için dua edildi. (Yılmaz Sönmez - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler