Küdüs'e giden Mavi Marmara yolcusu Siyonist çete tarafından alıkonuldu

​Kudüs'e giden Gazeteci Kemal Gümüş, Mavi Marmara yolcusu olduğu gerekçesiyle Tel Aviv'de Siyonist işgal çetesi tarafından alıkonuldu.

Kudüs'te Mescid-i Aksa'yı ve kutsal mekanları ziyaret etmek için giden Gazeteci Kemal Gümüş, Uluslarası Tel Aviv Ben Gurion Havaalanı'nda Siyonist işgal çetesi tarafından alıkonuldu.

Mavi Marmara yolcusu olduğu gerekçesiyle alıkonulduğunu Twitter hesabından yazan Gümüş, "Mavi Marmara yolcusu olduğum gerekçesiyle Kudüs’e gitmek için geldiğim Telaviv’den deport ediliyorum." dedi.

Gümüş, yaşanan olayla ilgili İLKHA'ya açıklamalarda bulundu: "Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmek için bir grup gazeteciyle Tel Aviv’e geldik. Gruptan sadece beni aldırlar. Yapılan sorgulamada, adımı, babamın adını, babamın babasının adını sordular. Neden gri pasaportla geldiğim ve özellikle Mavi Marmara gemisinde neden bulunduğum soruldu. Ben de onlara Mavi Marmara gemisinde gazeteci olduğum için bulundum. Siz bu konuda Türkiye ile anlaşmıştınız dedim. Onlar da 'Yapılan anlaşma bizi ilgilendirmiyor.' şeklinde cevap verdiler."

Gümüş, hâlen havaalanında yalnız başına bir odada tutulduğunu ve ne zaman bırakılacağı konusunda bilgisinin olmadığını belirtti. (İLKHA) 


 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler