Kumar şiddet ve uyuşturucuya teşvik eden siteler bağlamında açılan dava yok

İnternette kumar, şiddet, uyuşturucuya teşvik siteleri bağlamında açılan dava bulunup bulunmadığı yönünde Milletvekili Gürer’in sorusunu yanıtlayan Bakan Arslan, bu hususta açılmış herhangi bir mahkemenin olmadığını söyledi.

İnternette 2016 ve 2017 yılında, yasaklanan kumar, şiddet, uyuşturucuya teşvik siteleri bağlamında açılan dava bulunup bulunmadığı yönünde bir soruyu TBMM kürsüsünden yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bu hususta, şu ana kadar açılmış herhangi bir davanın olmadığını söyledi.  

İnternet erişiminin engellenmesine yönelik işlemlerin Bakanlığıyla ilişkili kuruluş olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 5651 sayılı Kanun kapsamında resen ve veya mahkeme kararları kapsamında gerçekleştirildiğini belirten Bakan Arslan, BTK tarafından yapılan işlemlerin rakamsal değerlerinin ve internet site isimlerinin açıklanması suçun önlenmesi ve suçla mücadelede sıkıntılara sebep olabileceğini belirterek, “Uluslararası düzeyde ülkemiz aleyhine haksız algı oluşmasına meydan vermemek ve olası bilgi kirliliğini önlemek adına diğer ülkelerde de olduğu gibi bu rakamlar resmî olarak toplu şekilde açıklanmamaktadır.” dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler