Kumbaradaki harçlıklarını Yemen'e bağışladılar

Yemen'de yaşanan insanlık dramını televizyondan izleyen Hasan ve Hüseyin Emir kardeşler, kumbarada biriktirdikleri harçlıklarını Yemen'e bağışladılar.

Minik kardeşlerden örnek bir davranış. İstanbul'da ikamet Hasan Emir ve Hüseyin Varol kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarının Yemen'e gönderilmesi için Umut Kervanı Vakfı'na bağışladılar. Miniklerin örnek davranışı takdir topladı.

Miniklerin örnek davranışının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini ve duygulandırdığını belirten Umut Kervanı Vakfı Başkanı Cengiz Kurtaran, miniklerin herkese örnek olması gerektiğini söyledi.

Kurtaran, "Bugün vakfımızın misafirleri Hasan Emir ve Hüseyin Varol kardeşlerimiz, kumbaralarında kendi harçlıklarıyla topladıkları paralarını Yemen'de açık ve kıtlıkla boğuşan o bebelerimize gönderecekler. Çünkü hepimiz televizyonlarda gördük ki içimizi acıtan manzaralar vardı. Özellikle deri ve kemik kalmış o bebelerin görüntüleri gerçekten de vicdanlarımızı yaraladı. İnşallah Hasan Emir ve Hüseyin Varol kardeşlerin o güzel yüreklerinden koparıp biriktirmiş oldukları paralarını Yemenli kardeşlerimize ulaştıracağız. Oradaki bebeklere mama parası olarak göndereceğiz. Onlara çok çok teşekkür ediyoruz. Küçükler ama koskoca yürekleri var onların. Onları böylesine yetiştiren ailelerine çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. (Zeyd Varol-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler