Kur’an-ı Kerim’e karşı aşağılık saldırıya sert tepki

Batman’da bir patates çuvalının ağzının Kur’an-ı Kerim’in sayfalarının koparılarak kapatılmasıyla görenleri hayrete düşüren menfur olayda Kur’an’a yapılan saygısızlık tepkiyle karşılandı.

Batman'ın sebze ve meyve halinden alınan bir çuval patatesin Kur'an-ı Kerim'in sayfalarıyla sarılması halkın arasında büyük tepki gördü.

Olaya şahit olanlar, bu durumun Kur'an-a yapılan büyük bir saygısızlık olduğunu söylediler.

Edinilen bilgiye göre, bir büyük market sahibi, bugün sabah saatlerinde her zamanki gibi yine Batman'daki bir sebze ve meyve haline gitti. Hal komisyonundan ihtiyacı olan birkaç çuval patatesi alan market sahibi, burada aldığı çuvalların ağızlarının Kuran yaprağı ile kapatıldığını gördü.

Gazeteyle sarılması gereken bir patates çuvalının Yasin-i Şerif yapraklarından oluşan Kur'an-ı Kerim'in sayfalarıyla sarıldığını gören market sahibi, durumu komisyon sahibine bildirdi.

Komisyoncu, market sahibine çuvalın kendisine şehir dışından geldiğini ve Kur'an-ı Kerim'in sayfalarıyla sarılan çuvalın gözünden kaçtığını ileri sürmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Yaşanan bu duruma tepki gösteren market sahibi, bunu yapanların bilinçli bir şekilde yaptığını ve böyle bir hareketin Kur'an-a büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.

Market sahibinin, Kur'an-ı Kerim sayfalarını alarak temizledikten sonra muhafaza ettiği öğrenildi.(M.Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler