Kur’an kurslarında spor heyecanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokolün ardından bu sene de öğrenciler spor turnuvalarına katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle birlikte gençlerin manevi gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. Bu protokol ile birlikte öğrenciler hem kursta Kur'an'ı Kerim öğreniyor hem de spor yaparak eğleniyorlar. Bu doğrultuda Mardin İl Müftülüğü şehirde turnuvalar başlattı. Toplam 40 camiinin Kur'an Kursu öğrencilerinin katıldığı bu etkinliğe çeşitli köylerden de katılım var

Satranç, voleybol ve futbol eksenli bu turnuvalar Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumu'nda yapılıyor. Toplam 15 gün sürecek olan bu etkinliğin asıl amacı öğrencilere yaz ayında alternatif bir eğlence alanı sunmak. Genel olarak turnuvalarda kız öğrenciler voleybola erkek öğrenciler ise futbol alanına yöneliyor. Voleybol turnuvasına 19 Camii Futbol turnuvasına ise 20 camii katıldı.

Şehirde gerçekleştirilen bu etkinlik ile ilgili açıklamalar yapan Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun şunları söyledi, "öğrenciler yaz ayında eğlensin, eğlenirken de spor yapmanın keyfine varsınlar istedik. Böylece öğrenciler camilere daha sık gelip oraya alışıyorlar. Gençlerin ruh ve gönül dünyasına hitap etme konusunda kendimizi yetiştirmeye çalışan bir müesseseyiz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yönelik, Gençlik ve Spor Bakanlığımızla gençlik merkezlerinde, gençlik kamplarında ve Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlarda birlikte yapacağımız hizmetler büyük önem arz ediyor." dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler