Kur’an Kursu öğrencilerine trafik eğitimi

Mardin’de Yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilere trafik eğitim semineri verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında, okulların dışında da eğitimler sürüyor. Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 200 bin çocuk ve gence ulaşan ‘Trafik Dedektifleri Projesi' eğitimleri, bu kez Mardin'de gerçekleşti.

Mardin Müftülüğü işbirliği ile Yenişehir Kuba ve Fuat Yağcı camilerinde düzenlenen eğitimlere katılan çocuk ve gençlere, trafik güvenliği konusunda çeşitli bilgiler verildi.

Proje kapsamında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Metin Akar tarafından çeşitli bilgiler verildi.

Akar, her yıl 4700 çocuğun trafik kazalarında hayatını kaybettiğini açıklayarak başladığı konuşmasında öğrencilere Emniyet Kemeri, Trafikte Bisiklet kullanımı, yaya geçitleri ve çeşitli trafik kurallarını anlattı. Eğitim seminerlerinin önümüzdeki günlerde Mehmet Fatma Edip Yüksel Camii, TOKİ Camii, Suphiye Bölünmez İmam Hatip okulunda devam edeceği öğrenildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler