Kur'an Kursu Öğreticiliği sınavı yapıldı

Adıyaman İl Müftülüğü tarafından yaz tatili boyunca çocuklara Kur'an öğretmek için Kur'an Kursu Öğreticiliği sınavı yapıldı.

Adıyaman İl müftülüğü Yaz Dönemi Cami ve Kuran Kurslarında görev alacak geçici öğreticilerin sınavı Adıyaman İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirildi.

Okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte çocuklar için maneviyatın temel taşlarından olan yaz Kur’an kurslarında görev alacak olan eğitimciler, Adıyaman İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan, alanın da uzman kişiler tarafından sınava tabi tutuldu.

İl genelinde yüzlerce cami, kurs ve okullarda verilecek olan Elif-Ba dersleri ile birlikte siyer, Arapça, itikad, tecvit bilgisinin yanında yüzme kursları, piknik ve gezi turları ile çocukların yaz kurslarında hem eğlenmeleri hem de din ilimleri noktasında bilgilenmeleri sağlanmaya çalışılacak.

Yaz Kursları süresince il genelinde toplam 225 din görevlisi, 110 Kur’an kursu öğreticisi ve 130 geçici Kur’an öğreticisiyle kentteki tüm camilerde çocuklara Kur’an-ı Kerim okumanın ve Kur’an ile buluşmanın sevincini yaşayacak. (Cemil Özdaş- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler