İHO-EBRAR Türkiye Temsilcisi Sabahattin Ugar, "Kurban, dünyadaki mazlumlarla kucaklaşmaya bir vesiledir.” dedi.

Hollanda merkezli Uluslararası yardım kuruluşu İHO-EBRAR, 2018 kurban programı çerçevesinde Afrika ve dünyanın birçok yerinde Kurban Bayramı boyunca kurban kesip, muhtaçlara dağıtıyor.

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren İHO-EBRAR Türkiye Temsilcisi Sabahattin Ugar, hayırseverlerin kurbanlarını Uganda ve Türkiye gibi birçok ülkede yaşayan muhtaçlara ulaştırdıklarını belirtti.

Ugar, “İHO-EBRAR olarak Uganda’nın Soroti kentinde kurban kesim alanındayız. Müslüman kardeşlerimizin vermiş olduğu kurbanları kesmeye başladık. İnşallah bunları ihtiyaç sahibi kişilere ve yetimhanelere dağıtacağız. Allah-u Teâlâ bağışlarda bulunan kardeşlerimizden razı olsun. Bizler İHO-EBRAR olarak bu uzak diyarlarda bulunan kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Kurban bir vesiledir. Dünyadaki bütün mazlum ve mustazaf kardeşlerimizle kucaklaşmak, onların derdini yerinde görüp tespit etmek amacıyla buralara geldik. Amacımız sadece kurban kesip etini dağıtmak değildir. Kardeşliğimizi, ümmet bilincini geliştirmek adına da buradayız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de birçok yardım faaliyetlerinde bulunan Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ile Diyarbakır Yetimler Vakfının Uganda’daki muhtaçlar için kurban kestiklerini belirten Ugar, “Burada Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ve Diyarbakır Yetimler Vakfı’nın da kurbanlarını kesiyoruz, kesmeye devam edeceğiz inşallah. Kesilen kurbanları burada ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız.” dedi.

HÜDA PAR İstanbul Kadın Kolları Başkanlığı da “Kardeşliğimizi pekiştirmek adına bu bayram kurbanlarınıza ortak oluyoruz” sloganıyla, İHO-EBRAR aracılığıyla kurban kestirdi. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler