Kurbanlık hayvan yetiştiricilerine küpe ve aşı uyarısı

Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kurbanlık hayvan yetiştiricilerini uyararak, küpesi ve aşısı olmayan hayvanların sevk işlemlerinin yapılmayacağını söyledi.

Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kurban Bayramı öncesi hayvan yetiştiricilerini uyardı. İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, küpesi ve aşısı olmayan hayvanların sevk işlemlerinin yapılmayacağını söyledi.

Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan yetiştiricilerinin mağdur olmaması için hayvan nakillerinin en hızlı şekilde yapılacağını belirterek, aşıları yapılmayan ve küpesi olmayan hayvanların sevklerinin yapılmayacağını duyurdu.

"Sevke uygun olmayan hayvanların sevkine müsaade edilmeyecek"

İl Müdürlüğü olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ifade eden Çolakoğlu: "Kurban Bayramı arifesinde veteriner arkadaşlarımız köy köy dolaşarak aşılama çalışmalarını sürdürüyorlar. Sevk edilecek hayvanlarda şap aşısının yapılması zorunluluğu var. Sevk tarihinden 15 gün önce şap aşısının yapılması zorunludur. Ayrıca küpesiz hayvan kesinlikle sevk edilmemektedir." dedi.

Çolakoğlu, "Vatandaşlarımız zaten bu durumun bilincindedir. Bize gelindiği zamanda biz de gerekli tetkikleri yaptıktan sonra herhangi bir eksiklik yoksa sevk işlemini gerçekleştiriyoruz. Sevke uygun olmayan hayvanların sevkine kesinlikle müsaade etmiyoruz. Kurban Bayramı dolayısı ile sürekli nöbetçi veteriner hekim arkadaşlarımız olacak. Hayvan sevklerinin yoğun olduğu bu dönemde vatandaşlarımızın işlemlerinin hızlı yürümesi çabası içerisinde olacağız." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler