Beyrut Liman'ındaki patlamadan sonra başlayan gösteriler, hükümetin istifasıyla birlikte göstericiler, parlamento binasına doğru yürümek istedi.

Parlamento binasına doğru yürümek isteyen göstericilere gaz bombasıyla müdahale ediliyor. Göstericilerin sayısı artarak devam ederken, bölgeye takviye ekipler sevk ediliyor.

Patlamanın ardında yoğun tepkiler nedeniyle hükümet istifasını sundu. Cumhurbaşkanı Mişel Avn, hükümetin istifasını kabul ederek, Başbakan Hassan Diyab ile bakanlara teşekkür edip, yeni hükümet kurulana kadar işlerini sürdürmelerini istedi.

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu depoda önce yangın çıkmış ardından tüm kenti sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti. Patlamada, 163 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 6 bin kişinin de yaralandığı açıklanmıştı.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, patlamaya 6 yıldır Beyrut Limanı'ndaki bir depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin yol açtığını söylemişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler