Maden işçilerini arama çalışmaları 6’ncı gecede de devam ediyor

Siirt’te özel bir maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan işçileri arama çalışmaları 6’ncı gece de devam ediyor.

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan özel bir şirkete ait bakır madeni sahasında meydana gelen heyelanda, halen toprak altında bulunan 9 işçiyi arama çalışmaları gece de devam ediyor.

Gece karanlığında süren 9 işçiyi arama çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, çalışmalarda aksamaların yaşanmaması için bölge projektörlerle aydınlatılıyor.

Yapılan arama çalışmaları sırasında küçük çaplı toprak kaymaları yaşanırken ikinci bir heyelana karşı üst kısımdan kamyonlarla toprak çekiliyor.

Günlerdir arama çalışmalarını takip eden heyelan altında kalan işçilerin yakınları, gün boyunca umutla çalışmaları takip ederken bugün Bedrettin Caylı isimli işçinin cansız bedenine ulaşıldı.

Arama kurtarma çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten yetkililer en kısa sürede işçilere ulaşmak istediklerini söylediler. (Hüseyin Genel, M. Fatih Akgül- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler