Maden işçilerini arama çalışmaları sürüyor

Siirt Şirvan’da maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 2 işçiye ulaşılması için arama çalışmaları devam ediyor.

Siirt Şirvan'da maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 16 işçiden 14'ünün cesedine ulaşılmıştı. Toprak altında bulunan İbrahim Kılınç ve Halil Başer için sürdürülen arama çalışmaları ise devam ediyor.

Çalışmalarda Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van, Erzurum, Ankara, Konya, Zonguldak'tan gelen AFAD, Kızılay, UMKE, Türkiye Kömür İşletmeleri, Maden Tetkik Arama Enstitüsü, Türkiye Petrolleri (TPAO), Maden İşleri Genel Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı ekipler bulunuyor. 213 iş makinesi ve eğitimli arama-kurtarma köpeklerinin de çalışmalarda kullanıldığı belirtildi.

Bölgede zaman zaman etkili olan yağmur nedeniyle ara verilen çalışmalar, yağışın durmasıyla yeniden başlıyor.

AFAD Kriz ve Koordinasyon Merkezi tarafından, çalışmalar ve gelişmeler hakkında enkaz altında kalan işçi yakınlarına belirli aralıklarla bilgilendirilmeler yapılıyor. Ayrıca ailelere psikolojik destek de veriliyor.

Ekipler arama çalışmalarında "drone" kullanırken, işçi yakınlarından bazılarının beraberinde getirdikleri dürbünle çalışmaları izledikleri gözlendi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler