Gaziantep'in İslahiye İlçesinde maden ocağında çalışan işçileri taşıyan minibüsün geçişi sırasında PKK'lilerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

İslahiye'de ilçesindeki Amanos Dağları'ndaki Kurutepe mevkiindeki maden ocağına giden yola PKK'lilerce döşenen el yapımı patlayıcı, ocağa işçi taşıyan minibüsün geçişinden kısa bir süre sonra kumandayla patlatıldı.

Edinilen bilgilere göre, Amanos Dağı eteklerinde bulunan Kayabaşı Mahallesi'nin Kurutepe mevkiinde PKK'lilerce yola döşenen el yapımı patlayıcı maden ocağına giden işçileri taşıyan ve sürücüsünün ismi açıklanmayan 37 PT 091 plakalı minibüsün geçişi sırasında patlatıldı.

El yapımı patlayıcının infilak etirtilmesi sonucu minibüste hasar oluşurken, olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

Jandarma tarafından PKK'li grubun yakalanması için başlatılan operasyonun sürdüğü bildirildi.

öte yandan, önceki gece de bir grup PKK'linin işçilerin çalıştığı maden ocağını basarak 4 kamyon ile kamera kayıtlarının bulunduğu 2 konteyneri yaktığı öğrenildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler