Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar ve Köklü Değişim Dergisi Yazarı Osman Yıldız’ın gözaltına alınmasını protesto eden grup, gözaltına aldı.

İstanbul'da dün düzenlenmesi planlanan ‘Dünya Hilafet'e Neden Muhtaç?' temalı konferansın iptalinin ardından cuma gününden buyana gözaltında bulunan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar ve Köklü Değişim Dergisi Yazarı Osman Yıldız'ın gözaltına alınmasını protesto eden grup, gözaltına aldı.

Edinilen bilgilere göre Kar ve Yıldız'ın gözaltına alınmasını protesto etmek için İstanbul emniyet Müdürlüğü önünde yüzlerce kişi toplandı. Toplanan kalabalığın protesto gösterisi düzenlemesine izin vermeyen polis, kadın-erkek herkesin kimliklerini aldı. Ardından kadınları serbest bırakan polis, 200'ün üzerinde erkeği gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında Köklü Değişim Dergisi yazarlarının da olduğu öğrenildi. (M. Hüseyin Temel - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler