https://ilkha.com/files/news/thumb/Malatya'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla Malatya'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde, sırasında ve sonrasında alınması gereken tedbirler ile ilgili görüşmek üzere Vali Aydın Baruş başkanlığında seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

Yapılacak seçimlerin toplumsal huzur ve güvenlik içerisinde gerçekleştirilmesi gerektiğini belirten Baruş,"Vatandaşlarımızın özgür bir ortamda herhangi bir olumsuzluğa maruz kalmadan vicdan rahatlığı ile demokratik hakları olan oylarını kullanabilmeleri için gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu seçim sürecinde siyasi partiler olarak birbirimize karşı olan yaklaşımımızın hoşgörü ve demokratik olgunluk içerisinde gerçekleşmesi, vatandaşlarımızın da huzur içerisinde olması bakımından son derece önem taşımaktadır. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi ilimizde de bu sürecin olumlu bir şekilde 31 Mart'a kadar sürmesini ümit ediyoruz." dedi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Siyasi Parti Temsilcileri ve İl Seçim Müdürü katıldı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler