15 Temmuz’da yapılan ABD destekli darbe girişiminin ardından ülke çapında başlayan gösteriler, Malatya’da da aralıksız devam ediyor.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Malatya Valiliği önünde darbe karşıtı nöbet tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Burada halka hitap eden Gürkan, ülkenin bir girdaba sokulmak istendiğini belirterek bu duruma milletin izin vermediğini söyledi.

Başkan Gürkan konuşmasında,"15 Temmuz'da ülkeyi bir girdaba sokmak istediler. Ama halkımız buna dur dedi. Artık eskisi gibi sizler elinizi, kolunuzu sallayarak gidemeyeceksiniz. Şapkasını alıp gidecek adam da yoktur. Dimdik duran bir Cumhurbaşkanımız var. Bir Tayyip Erdoğan'ımız var. Vatanımızın sahipsiz olmadığını herkes çok net gördü. Bu vatan Battalgazi'nin torunları sizler Anadolu'yu Anayurt yapan bir neslin evlatlarısınız Hepinizden Allah razı olsun" şeklinde konuştu. (M. Nurullah Sezer-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler