Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde, akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan çok sayıda asker ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kırkağaç ilçesinde 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda, akşam yemeğinin ardından çok sayıda asker rahatsızlandı. Askerler, ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Kırkağaç ilçesinde, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda akşam yemeğinde çıkan et kavurma, pilav, çorba, ayran ve salatayı yiyen askerler kısa bir süre sonra karın ağrısı şikayetiyle revire başvurdu.

Konuyla ilgili Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, "Kırkağaç Jandarma Komando Er Eğitim Alayı'nda kadrolu ve eğitim görmekte olan 6 bin erattan 150 kadarı mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti ile Alay Tabipliğine müracaat etmiş, saat 23.00 itibariyle 70 asker sağlık kuruluşlarında müşahede altına alınmıştır. Sağlık kuruluşlarında yapılan ilk değerlendirmede ciddi bir zehirlenme ya da enfeksiyon bulgusuna rastlanmamıştır." denildi.

Hatırlanacağı üzere 3 gün öncede Manisa'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle bin 49 asker hastaneye kaldırılmış, askerlerden Hüsnü özel hayatını kaybetmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler