Manisa’da zehirlendiği iddia edilen askerler taburcu ediliyor

Manisa Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda zehirlenme iddiası ile hastaneye kaldırılan askerler taburcu ediliyor.

Manisa Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda zehirlenme iddiası ile hastaneye kaldırılan askerlerin 56'sı taburcu edildi.

Manisa Valiliğinden konu hakkında yapılan açıklamada, Manisa Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda eğitim gören 6 bin personelden yaklaşık 150'sinin 27 Mayıs saat 23.00 itibariyle mide bulantısı ve karın ağrısı şikâyeti ile Alay Tabipliğine müracaat ettiği ve bunlardan 70 askerin sağlık kuruluşlarında müşahede altına alındığı belirtildi.

Açıklamada, "28 Mayıs 2017 saat 03.00 itibariyle Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında mide bulantısı ve karın ağrısı şikâyeti sağlık kuruluşlarında müşahede altında bulunan 68 Mehmetçikten 56'sı taburcu edilmiş, 12'si müşahede altında bulunmaktadır. Alay Tabipliğine de bu şikâyetle müracaat bulunmamaktadır. İlk tespitlerde zehirlenme veya enfeksiyona dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler