Mardin’de bin 239 yetimin yüzü güldü

Mardin’de 2016 yılında bin 239 yetimin gıda, barınma ve giysi ihtiyaçları belli periyotlarla karşılanarak yüzleri güldürüldü.

İHH İnsani Yardım Vakfı Mardin Şubesi, Mardin merkez ve ilçelerindeki bin 239 yetim çocuğa sahip çıkarak bakımlarını üstlendi. Yetimler aylık 100 TL'nin yanında belli dönemlerde gıda, barınma ve giysi ihtiyaçları da karşılandı.

Mardin İHH Yetim Birim Başkanı Abdurrahman Ceylan, 2016 yılında bin 239 yetim çocuğa ulaştıklarını ve bunların hayırseverler tarafından desteklendiğini söyledi.

Ceylan, Artuklu ilçesinde 249, Dargeçit'te 58, Derik'te 19, Kızıltepe'de 331, Mazıdağı'nda 62, Midyat'ta 159, Nusaybin'de 222, ömerli'de 29, Savur'da 26 ve Yeşilli'de 84 olmak üzere toplam bin 239 yetime düzenli bir şekilde aylık ödeme yaptıklarını ifade etti.

"öğrenciler 203 yetim çocuğun yüzünü güldürdü"

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var-İyilikte Yarışan Sınıflar" projesinin bu sene de gönüllülük esası ile devam ettiğini belirten Ceylan, proje kapsamında 2016 yılında Mardin'deki öğrencilerden 203 yetim çocuğun bakımı üstlendiklerini belirtti.

"Hedef karakterli nesiller yetiştirmek"

Ceylan, "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi ile eğitim-öğretim müfredatı içerisinde bulunan çocuklarımız ve gençlerimizle yetim çocuklarımız bir araya geliyor. Yetim akranlarının eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve kısmen de barınma ihtiyaçlarının karşıladığı proje, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı, fedakâr ve başkalarının dertleriyle dertlenen karakterli nesiller olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. Erken yaşta yapılan küçük fedakârlıklar çocukların karakter oluşumuna direkt etki edeceğinden, bencil, duyarsız, merhametsiz bir nesil değil, nitelikli, paylaşmayı seven ve yardımsever nesillerin yetişmesinde projenin katkısının çok olacağı düşünülmektedir." dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler