Mardin'de

Mardin'de "Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma" yarışmasının il finali yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Eğitimi Genel Müdürlüğünün isteği üzerine her yıl düzenlenen imam hatip liseleri arası, "Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma" yarışmasının Mardin finali yapıldı.

Yarışmanın il finali, Dargeçit Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, Dargeçit Vatan İlkokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Program, Kur'an-ı Kerim'in okunmasıyla başladı. Kur'an tilavetinin ardından, yarışmada uyulması gereken kurallar ile ilgili bilgi verildi. Ardından çekilen sıra kurasına göre, öğrenciler performanslarını sergiledi.

Dargeçit Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Yeşiltaş'ın da katıldığı yarışmaya, il geneli 18 imam hatip lisesi katıldı.

Yarışmadan önce öğrencilerin düzenlemiş olduğu etkinlikler ise büyük beğeni topladı.

Yarışmada jüri üyelerinin puanlaması sonrasında; Yeşilli Bahçebaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Artuklu Anadolu imam Hatip Lisesi ikinci ve Artuklu Mardin Kız Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı; yarışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür etkinlik ve yarışmaların artarak devam edeceğini açıkladı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler