Mardin'de

DİKA, Mardin Kamu Hastaneleri Birliği çalışanlarına "PCM Eğitimi" olarak ifade edilen proje yazma eğitimi verdi.

Talep üzerine Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile yapılan iş birliği çerçevesinde Mardin Kamu Hastaneleri Birliği çalışanlarına "Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) Eğitimi" olarak ifade edilen proje yazma eğitimi verildi.

DİKA'nın kentteki merkez binasındaki konferans salonunda verilen eğitimler 3 gün sürdü. Eğitim, DİKA Proje ve Sözleşme Yönetim Birimi Başkanı Sihat Ferat Toktaş tarafından uygulamalı bir şekilde verildi.

Eğitime, Mardin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı il ve ilçelerde çalışan 20'yi aşkın personel katıldı.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, proje yazma eğitimiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Ajansımız bu eğitimler sonucunda bölgemizdeki proje kültürünü yaygınlaştırmak, proje yazarken aynı dili konuşmak ve kaliteli projelerin hayata geçmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir." dedi.

DİKA uzmanları tarafından verilen "Proje Döngüsü Yönetimi" eğitimlerinin, gelen talepler doğrultusunda devam edeceğini belirten Altındağ, "Eğitimler, TRC3 Bölgesi'ndeki (Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) il ve ilçelerde bulunan kurum ve kuruluşlarda çalışan personele yönelik olarak 20, 25 kişilik gruplar halinde yapılacaktır." ifadelerini kullandı. (M. Salih Keskin - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler