Mardin’de Sürdürülebilir Turizmin Projesi

Mardin’de “Sürdürülebilir Turizmin Projesi” kapsamında otel ve restoranlara yönelik düzenlenen eğitim sonrasında Eğitim Katılım Sertifika Dağıtım Töreni düzenlendi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte olan "Mardin'de Sürdürülebilir Turizmin Geliştirilmesi Teknik Yardım Projesi" kapsamında otel ve restoranlara yönelik olarak hizmet kalitesini iyileştirme amacıyla düzenlenen eğitimler kapsamında Eğitim Katılım Sertifika Dağıtım Töreni düzenlendi.

Törene Mardin Valisi ömer Faruk Koçak, Vali Yardımcısı Ali Güldoğan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Alaaddin Aydın Proje Ekip Lideri Mıchael Jay, Proje Kilit Uzmanı Gökhan Menteş ve ilgili davetliler katıldı.

Mardin'in kalkınmasında öncelikli olarak turizmin etkili olduğunu belirten Vali Koçak "özellikle yapılan çalışmalarla bu kadar kaliteli sonuçların ortaya çıkması kolay bir iş değildir. Ama bu bize şunu da gösteriyor ki kalkınmasını üç temel hedefle sağlayan Mardin'in birincisi turizm olmak üzere ticaret ve tarımdır. Bana göre Mardin'in kalkınmasında ana öncelikli olarak turizmdir. Turizmin diğer sektörlere sağlayacağı katkıda oldukça yüksektir. Bu nedenle öncelikli hedefimiz turizm olmalıdır. İlimizin kalkınması ve turizmin gelişmesi için kendi içerisinde önemli değişimler göstermesi gerekmektedir. Bu amaçla eğitimlere katılarak değişime destek sağlayan arkadaşlarıma emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

1.aşaması Ocak 2015 içinde verilmiş olan eğitimler; 12 Mart-06 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. Aşama hizmet iyileştirme ve farkındalık arttırma eğitimleri ile tamamlanmış olup eğitimlerin tamamlanması ile birlikte turizm açısından önem arz eden KOBİ, kamu kuruluşları, STK'lardan eğitimlere katılmış olanlara sertifikaları Vali Koçak tarafından verildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler