Mardin’deki 1 Mayıs mitingine katılım olmadı

Mardin'de bazı siyasi partilerin ve kişi iş sendikaların düzenlediği 1 Mayıs mitingine katılım olmadı.

Mardin'de HDP, CHP, TDK, TTB, KESK, DİSK, Eğitim-Sen ve Genel İş gibi sendikal örgütler ile siyasi partilerin destek verdiği 1 Mayıs mitingine katılım olmayınca boş meydanda yapıldı. Mitingde yapılan konuşmada ise skandal sözler sarf edildi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Mardin merkez Artuklu ilçesi 15 Temmuz (Karayolları) Şehitler Parkı Miting alanında bir program düzenlendi. Saat: 10.00'da başlaması gereken program, katılım olmayınca iki saat gecikmeli başladı.

Saat: 12.00'de başlayan miting alanına gelen görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Eş Başkanı Ahmet Türk, konuşma yapmadan kısa bir süre bekledikten sonra alandan ayrıldı.

Mardin merkez ve ilçelerinden sendika başkanlarının katıldığı mitinge tertip komitesi adına konuşan Eylem Ergün, skandal sözler sarf etti. Ergün, "Kindar ve dindar nesil yaratma projesi çocuklarımızın geleceğini karartanlar kaybetti, Ensar karanlığına karşı laikliği savunanlar kazandı. Gezi Parkı'nı ve onun güzel çocuklarını kalbine bir mıh gibi taşıyanlar kazandı. Kadın etek boyundan tahrik olanlar, kız mı kadın mı bilmem diyerek hakaret edenler kaybetti, hür doğdum ve hür yaşarım sana ne diyen kadınlar kazandı." dedi.

Miting, yapılan konuşmanın ardından konser ile devam etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler