Mardinliler darbe girişimin yıl dönümünde meydanlara indi

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Mardinliler yeniden meydanlara indiler.

FETÖ'nün geçen yıl 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin yıl dönümünde Mardinliler, yeniden meydanlara indi.

Mardin Valiliğinin çağrısı üzerine Artuklu ilçesindeki Mustafa Yaman Caddesi’nde toplanan vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterirken, darbe girişimin akameti uğratılmasını da kutladı.

15 Temmuz'un alışılmış bir darbe girişiminden öte doğrudan kanlı bir işgal girişimi olduğuna dikkat çeken Mardinliler, bir daha böyle bir girişimin yaşanmaması temennisinde bulundular.

Memur-Sen üyeleri ise 249 şehidin isimlerinin ve fotoğrafının bulunduğu önlükler giyerek alana girdi. Memur-Sen üyeleri, alanda 249 şehidin ismini okudu.

FETÖ’nin kanlı darbe girişimini lanetlemek ve milletin zaferini kutlamak için alana geldiğini ve sabah namazına kadar alanı terk etmeyeceğini söyleyen Ali Sakız, darbenin ardından kaleme aldığı şiiri okudu.

FETÖ’nün darbe girişimini kınayan Fahrettin Çelik ise şunları söyledi: “O utanç gecesi aynı zamanda bir gurur gecesiydi. Darbe girişimi olduğunu anladığım andan itibaren tüm Türkiye’de olduğu gibi Mardinliler olarak da sokağa çıktık. Bu darbe girişimini lanetliyoruz.” (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler