Mazlumlar Batman’da fotoğraflarla sergilenecek

Batman'da faaliyet gösteren Hak ve Özgürlükler Platformu üyesi Sevgi-Der, Dünya Mustazaflar Haftası etkinlikleri çerçevesinde bölgede ve farklı coğrafyalarda yaşanmış ve halen yaşanmakta olan zulüm ve katliamları gözler önüne seren halka iki günlük açık resim sergisi açıyor.

Dünya Mustazaflar Haftası münasebetiyle özelde Halepçe ve tüm dünyada yaşanmış ve halen yaşanmakta olan zülüm ve katliamların sergilemek gayesiyle ile Hak ve özgürlükler Platformu üyesi, Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (Sevgi-Der) Gülistan Caddesinde Cumartesi ve Pazar günü saat 08.00 ile 18.00 arası resim sergisi açacak.

Resim sergisi ile ilgili olarak Batman Sevgi-Der yönetiminden Ahmet Zariç yaptığı açıklamada, Dünya Mustazaflar Haftası nedeniyle ile zulme uğramış mazlum ve Mustazafların anısına resim sergisi çalışmasını insani ve İslami bir vazife olarak gördüklerini ifade ederek, 'Sakın zalimlere meyletmeyin, yoksa ateş size dokunur' ayetini tüm insanların kendileri için bir uyarı levhası niteliğinde görmelerini, geçmiş ve günümüz canilerini tekrar hatırlamaları veya tanımaları adına Cumartesi günü Gülistan Caddesi'nde açılacak ve 2 gün sürecek serginin, saat 08.00 ile 18.00 arasında ziyaretçilere açık olacağını söyledi.

Zariç, tüm Batmanlıların ve basın mensuplarının yaşanan zulümlere şahitlik etmesi için resim sergisini ziyaret etmelerini istedi. (M. Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler