Memur-Sen  nefret cinayetini  kınadı

Memur-Sen Amerika'da üç Müslüman gencin katledilmesini kınayan bir yazılı açıklama yayımladı.

Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, ABD'nin doğusunda bulunan Kuzey Carolina Eyaletinde üç Müslüman gencin katledilmesini kınayan bir yazılı açıklama yayımladı.

Kaya, üç Müslüman gencin ABD'nin Kuzey Carolina Eyaletinde önceki gün evlerinde uğradıkları silahlı saldırı sonucunda hayatlarını kaybetmesinden derin bir üzüntü duyduklarını belirterek, "Hunharca katledilen üç Müslüman kardeşimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve İslam alemine başsağlığı diliyor, hain saldırıyı ve bu saldırıyı görmezden gelen çevreleri şiddetle kınıyorum" dedi.

Açıklamasında medyanın tutumunu da eleştiren Kaya, "Irkçı, faşist ve acımasız saldırıyı sıradan bir adli vaka gibi göstermeye çalışan başta ABD ve Batı ana akım medyasının nefret cinayetine sessiz kalması, emperyalizmin akan kanı bile sınıflandırdığı gerçeğini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Cahrlie Hebdo saldırısından 'bütün Müslümanların sorumlu tutulması' gerektiği beyanıyla tepki çeken Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu Fox News'in ve Türkiye'deki sömürgeci derin dostlarının ise katliamı perdelemek için başvurduğu çirkin algı yöntemi bugüne kadar izledikleri, vicdanları ve akılları yönetme stratejilerini bir kez daha belgelemiştir" ifadelerine yer verdi.

Bu olay karşısında Batı ülkelerinin tepkisizliği çifte standart yaklaşımlarını deşifre ettiğini ifade eden Kaya, "Bu iki yüzlü yaklaşımdan Batı derhal vazgeçmelidir. Charlie Hebdo katliamında dünyayı ayağa kaldıranların üç masum Müslüman genci alçakça katledilmesine duyarsız kalmaları topyekun insanlık vicdanını kanatmış, topyekun insanlığı utandırmıştır" şeklinde devam etti.

Kaya, son olarak, "Bu İslamofobik saldırı, küresel emperyalizmin soğuk savaş bittikten sonra kendileri için seçtikleri "yeni öteki" ve "yeni düşman" olarak belirledikleri İslam karşıtlığı ve Müslüman düşmanlığının bir sonucu olarak görülmelidir. ABD kendi toplumunu bir arada tutmak için barış dini olan Müslümanlığı araçsallaştırmaktan vazgeçmelidir. Yine ABD, İslam Coğrafyasında yaptığı katliamlara ve bu katliamlara gerekçeler üretmeye son vermelidir. Bir kez daha nefret cinayetini şiddetle kınıyor, üç Müslüman kardeşimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve İslam ümmetine başsağlığı diliyorum." İfadelerini kaydetti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler