MEMUR-SEN’li kadınlardan Kılıçdaroğlu’na sert tepki

MEMUR-SEN Kadınlar Komisyonu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik çirkin sözlerini sert bir dille kınadı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik çirkin sözlerine tepkiler artarak devam ediyor. Konuyla alakalı basın açıklaması düzenleyen MEMUR-SEN ve EĞİTİM-BİR-SEN Adana Şubesi Kadınlar Komisyonu, Kılıçdaroğlu'nu şiddet ve esefle kınadığını bildirdi.

MEMUR-SEN Adana İl Binası'nda basın açıklaması düzenleyen MEMUR-SEN ve EĞİTİM-BİR-SEN Adana Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Ayşe Tetik, Kılıçdaroğlu'nun gurup toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili sarf ettiği sözlerin terbiye sınırlarını aştığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun bu çirkin sözleriyle Ramazanoğlu'nun şahsında tüm kadınların incindiğini ifade eden Tetik, "Bu çirkin sözlerin muhatabının bir kadın olması bu saldırının doğrudan doğruya kadınlığı hedef aldığını gösterir. Terbiye, ahlak ve edep sınırlarını aşan hakaret ve tahrik dolu cümlelerin bu ülkenin kadınlarını derinden yaraladığını kamuoyunun vicdanına sunuyoruz." dedi.

Medeniyetimizin kadın iffet ve onuruna yapılan saldırıyı en ağır suç ve ahlaksızlık saydığına işaret eden Tetik, "Her fırsatta kadın haklarından dem vuran CHP Genel Başkanı, bu müstekreh sözleriyle doğrudan kadını hedef almıştır. Kılıçdaroğlu'nun topluma ahlak dersi vermeye kalkarken kadını aşağılayan bu iğrenç sözleri siyasi tarihe kara bir leke olarak düşmüştür." diye konuştu.

CHP'li kadınların Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine tepkiden ziyade destek veren sözlerini de eleştiren Tetik, CHP'li kadınların, kadın hakları konusundaki samimiyetsizliklerini ortaya koyduğunu kaydetti.

MEMUR SEN Adana Şubesi Başkanı Mehmet Sezer de Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin kadını hedef alan çirkin sözler olduğunu belirtti. Sezer, başta kadınlar olmak üzere herkesin kadına yönelik saldırılara karşı durması gerektiğini söyledi. (Ayhan Kaya-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler