Mersin’de  ihale operasyonu: 40 kişi gözaltına alındı

Mersin’de başlatılan ihaleye fesat karıştırma operasyonunda gözaltına alınan eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Macit Özcan’ın çocukları ve 2 kardeşinin de aralarında bulunduğu 40’kişiden 11’i emniyetteki işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Eski Başkan ise aranıyor.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Büyükşehir Belediyesi eski yönetimine yönelik sabahın erken saatlerinde ihaleye fesat karıştırma iddiası ile eş zamanlı operasyon düzenledi.

Mersin merkezli olmak üzere İstanbul, Ankara ve Adana'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda eski belediye başkanı Macit özcan adresinde bulunmazken çocukları ve eski yönetiminde olanların da aralarında bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Adresinde bulunmayan eski Başkan özcan'ın ise aranmasına devam edildiği öğrenildi.

2009-2014 yıllarını kapsayan operasyonda yerel gazete yöneticileri, televizyon sahipleri ve yöneticileri ile belediyenin eski yönetimi bulunmakta.

Aralarında eski Başkan Vekili Erol Ertan, eski İmar Komisyon Başkanı Nuri özdemir'in bulunduğu 11 kişi, Emniyetteki işlem ve sorgularının ardından çıkarıldıkları Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldı.

Gözaltına bulunan diğer şüphelilerin sorguları devam ediyor. (Osman öksüz- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler