Mersin’de ihale operasyonunda 35 kişi adliyeye sevk edildi

Mersin’de ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Macit Özcan’ın oğlu ve 2 kardeşinin de bulunduğu 50 şüpheliden 35’i sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Mersin'de ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Macit özcan'ın oğlu ve 2 kardeşinin bulunduğu 50 şüpheliden 35'i, Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin yakınları, şahısların adliyeye çıkarılmasına tepki gösterdi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi'nin eski yönetimine yönelik 2 gün önce 'ihaleye fesat karıştırma' iddiasıyla operasyon yapmıştı. Mersin merkezli olmak üzere İstanbul, Ankara ve Adana'da gerçekleştirilen eşzamanlı operasyonlarda CHP'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Macit özcan yerinde bulunamazken özcan'ın oğlu İlker ve kardeşleri Sacit ile Tacit özcan'ın aralarında bulunduğu belediyenin eski üst yönetimi ve belediyeden ihale alan firma temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 50 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan şahıslardan 15'i emniyetteki işlemlerin ardından cumhuriyet savcısı tarafından serbest bırakılırken geriye kalan 35 şüpheli ise sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Devlet Hastanesi'nde getirildi.

Sağlık kontrolünden çıkan Macit özcan'ın oğlu İlker özcan, gazetecilerin babasının nerede olduğuna dair sorularını cevapsız bıraktı. Eski Fen İşleri Daire Başkanlığını yapan Abbas Sayılır da, yolsuzlukla suçlandığını soran gazetecilere "Onu devlet bilir sen bilemezsin" cevabını verdi.

35 şüpheli, sağlık kontrollerin ardından adliyeye sevk edildi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı görülürken şüphelilerin adliyeye çıkarılması esnasında yakınları tepki gösterdi. (Osman öksüz - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler