Mersin’de ihaleye fesat karıştırma iddiası: 40 gözaltı

Mersin’de ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla bu sabah yapılan ççeşitli adreslere yapılan baskınlarda 40 kişi gözaltına alındı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin geçen dönem yönetimine yönelik yapılan operasyonda eski Belediye Başkanı Macit özcan'ın oğlu ve iki kardeşinin de aralarında bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Eski Belediye Başkanı Macit özcan'ın ise arandığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen operasyon kapsamında sabah saatlerinde çeşitli adreslere baskınlar düzenlendi. Operasyonda Eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit özcan'ın oğlu ve 2 kardeşi ile bazı eski belediye yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenilen Macit özcan'ın da arandığı kaydedildi.

Yaklaşık 2 yıldır süren soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda haklarında gözaltı kararı bulunan diğer kişilerin de arandığı öğrenildi. (Osman öksüz- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler