Mezarlıkta su bulamayan vatandaşlardan belediyeye tepki

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlar su bulamayınca belediyeye tepki gösterdi.

Mübarek Ramazan bayramı arefesinde Kızıltepe ilçe merkezindeki Şeyh Selim mezarlığında yatan ölülerini ziyaret eden vatandaşlar , su bulamayınca mezarları sulamak için bidonlarla evden su getirmek zorunda kaldılar. Belediyeye tepki gösteren vatandaşlar mezarlığın çöplük içerisinde olduğunu belirterek, "Böyle rezillik olur mu?" diye tepki gösterdiler.

Belediye başkanına hitaben, "Sen kimin oyuyla oraya gitmişsin?" diyerek tepki gösteren vatandaşlardan Enver Aslan, "Mezarlığımızı sulamak için evden iki bidon su getirdim. Bu insanlara bu bayanlara yazıktır. Biri elini yıkamak istese su yok. Bu ayıp belediyenin ayıbıdır. Bu kadar rezalet olur mu? Mezarlıklarda ne su, ne lavabo, ne de tuvalet var. Belediye işçisi yok. Hani mezarlığın bekçisi nerde, böyle belediyemi olur? Bu rezilliktir rezil olsunlar daha iyi. Ben Enver Aslan olarak bunu söylüyorum. Sen kimin oyuyla oraya gitmişsin sen kimsin ki?" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kayın validenin mezarını ziyaret eden ev hanımı Sevim A. İse, "Bayram arifesinde mezar ziyaretine geldik. Mezarlıkta su olmadığı için mezarlarımızı hazır su ile suladık. Mezarlıkta su yok ki mezarları sulayalım. Çöplerin haline bakın, başka yerlerde mezarlıklar cennet bahçesi gibi, bizim mezarlıklar ise çöplük içinde ve su yok. ölülerimiz dünyada yandılar. Mezarlarda da yanıyorlar. İlgililere sesleniyorum lütfen biraz daha duyarlı olalım. Hepimiz bu yolun yolcusuyuz. Onlara biraz daha özen gösterelim. ölülerimize biraz daha saygı gösterilmesini rica ediyorum." dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler