Midyatlılar: Ramazan ayı İslam âlemine hayırlar getirsin

Rahmet ve mağfiretin sağanak gibi aktığı ramazan ayına kavuşmanın sevinciyle ilk teravih namazı için camilere akın eden Midyatlılar, ramazanın İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.

Midyat’ta 30’a yakın camide kılınan teravih namazı yoğun olarak Altunkaya camiinde kılınıyor. Mahyasında "Ramazan rahmet ayıdır" sözü ve ışıklandırmasıyla dikkat çeken camide kadınlar da ayrı bölümde teravih namazlarını kıldılar.

Yatsı namazını müteakip kılınan teravih namazından önce ve sonrasında ramazana kavuşmanın heyecanını İLKHA muhabiriyle paylaşan vatandaşlar ramazan ayının İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.

Vatandaşlardan Abdulvahap Arbağ, "Bugün ilk teravih namazıyla inşallah ramazana başlayacağız. Tüm İslam âlemine bereket ve huzur getirmesi dileğiyle mübarek olsun. Ramazan ayı Allah’a yaklaşmak, fakirleri hatırlamak, Müslümanlara yardımda bulunmak için bizim için büyük bir fırsattır. İnşallah Müslümanlar bu ayı ibadet, sadaka ve zekat vecibelerini yerine getirmesine vesile olur. Siyonistlerin geleneği oldu, artık her ramazanda böyle saldırı yapıyorlar. Umarım Müslümanlar buna kayıtsız kalmaz ve gerekeni yaparlar." dedi.

Eğitim-Bir-Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel ise "Ramazan ayının ilçemize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Ve özellikle de siyonist rejim tarafından tekrardan yine ramazanın başlangıcında kardeşlerimize saldırıları lanetliyorum. Her ramazanın başında bu tür saldırılar maalesef gerçekleşiyor. Ama İslam âlemi buna sessiz kalıyor. Ramazanın bu saldırıların son bulmasına vesile olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

İlhan Akan ile Ali İhsan Kahraman da ramazan ayının İslam âlemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz etti.

Teravih namazını kılmak için gelen kadınlar  ise çok heyecanlı olduklarını ifade ettiler.  (Süleyman Tunç-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler