Milli Eğitim Bakanı Selçuk Diyarbakır'da

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a geldi.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, iş insanlarıyla bir araya geldi.         

Daha sonra Vali Hasan Basrioğlu'nu ziyaret eden Selçuk, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, eğitim çalışmalarını yerinde görmek istediklerini kaydetti.

Kentte, eğitim alanında yapılacak bir takım çalışmalara değinen Selçuk, Diyarbakır'ın eğitim kalitesinin yapılacak çalışmalarla yükseltileceğini dile getirdi.

Selçuk, "Diyarbakır'ın eğitim hayatı, okullarımızın, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin durumlarını çok daha yakından değerlendirmek, istişarelerde bulunmak ve Diyarbakır'ın eğitim kapasitesini genişletmek için de bir takım çalışmalar içerisinde olacağız. Bu çalışmaların neticesinde ortaya çıkan projeksiyonlar ve buna bağlı olarak yapılacak planlamalar Diyarbakır'ın eğitim kalitesini çok daha yükseltecektir. Burada eğitim için yapılacak ne varsa, kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar çerçevesinde dikkate alınacaktır." ifadelerini kullandı. (Ramazan Zeren – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler