Minibüsten 38 göçmen ve 11 kilo esrar çıktı

Van'ın Gürpınar ilçesinde 15 kişilik bir minibüsten 38 göçmen ve bir göçmen kaçakçısı yakalanırken aynı minibüsten 11 kilo esrar ele geçirildi.

Van İl Emniyet Müdürlüğü, Gürpınar'da durumunda şüphelenilerek durdurulan bir minibüsten  38 göçmen ve bir göçmen kaçakçısının yakalandığını, aynı minibüsten 11 kilo esrarın da ele geçirildiğini açıkladı.

Emniyetten yapılan açıklamada, dün Gürpınar İlçe Emniyet Amirliği Görevlilerince Hakkâri - Van Karayolu üzerinde uygulama noktasının oluşturulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Durumundan şüphelenilerek durdurulan 80 plaka sayılı minibüsten; 23 Afganistan, 15 Pakistan uyruklu olmak üzere toplam 38 yasadışı yollardan yurda giriş yapan kaçak göçmen ile  göçmen kaçakçılığı yapan M.S.E isimli şüpheli yakalanmıştır. Minibüs içerisinde yapılan detaylı aramada üzerinde 'cat' yazılı 3 adet sırt çantası içerisine zulalanmış 3 paket halinde toplam 11 kilo 378 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir." denildi.

M.S.E'nin gözaltına alındığı, hakkında tanzim edilecek tahkikat evrakı ile birlikte adli makamlara sevk edileceği belirtilen açıklamada, göçmen kaçağı şahısların ise gerekli işlemlerinin yapılması için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildiği kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler