​Miniklerden

​Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen ağustos ayı namaz ayı etkinlikleri kapsamında Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde 6-10 yaş arası çocuklara yönelik "Hayat Namazla Güzeldir" programı düzenlendi.

Kur'an Nesli Platformu, 6-10 yaş arası çocuklar için "Hayat Namazla Güzeldir" sloganıyla namaz ayı olarak ilan edilen ağustos ayında Kahta Karşıyaka Merkez Kur'an Kursu öğrencileri "Hayat Namazla Güzeldir" sloganıyla piknik düzenledi.

Kahta Karşıyaka Merkez Kur’an Kursu öğrencileri hocalarıyla beraber Kahta Ebu Sadık Parkına ve türbesinde, "Hayat Namazla Güzeldir" sloganıyla etkinlik düzenlediler.

Düzenledikleri etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Kur’an Kursu Hocası Selman Güzel, "Burada piknikle birlikte Kur'an Nesli Platformu, 6-10 yaş arası çocuklar için 'Hayat Namazla Güzeldir' sloganıyla etkinlikler, yarışmalar düzenleniyor. Çocukların namazı sevmesi ve öğrenmesi amacıyla bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Yumurta taşımaca, çuval yarışması, futbol, voleybol, gibi etkinliklerin yanı sıra cemaatle namaz, bilgi yarışması, ödüllü bulmaca, Kur’an okuma gibi etkinliklerimiz de oluyor. Okul tatili ve sonrası boyunca bu tür etkinlikler devam edecektir." dedi. (Ömer Faruk Aydın-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler