Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği (MİRASIMIZ), Miraç gecesinin içinde bulunduğu haftanın her yıl Kudüs Haftası olarak kutlanmasını istedi.

Siyonistler, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da her gün yeni bir katliama imza atıyor. Son dönemlerde Kudüs’e yapılan saldırılar artarak devam ederken maalesef ellerinde imkân olanlar da yaşanan bu hukuksuzluğa karşı sesini yükseltmiyor.

Kudüs ve Mescid-i Aksa için bir farkındalık oluşturmak isteyen MİRASIMIZ Derneği, yaptığı yazılı açıklamada, Miraç gecesini içerisinde barındıran haftanın her sene Kudüs ve Mescid-i Aksa haftası olarak kutlanması teklifinde bulundu.

Müslümanların kutsal beldesi, peygamberler yurdu, miracın ilk basamağı Mescid-i Aksa’yı bağrında barındıran Kudüs'ün zor günler geçirdiği belirtilen açıklamada, “israil, son aylarda Mescid-i Aksa’yı birçok kez kapatarak Müslümanların tepkisini ölçmüştür. Bu durum alışkanlık haline geldiğinde korkarız ki Mescid-i Aksa, tıpkı Hazreti İbrahim’in kabrinin bulunduğu El Halil Camii’nde olduğu gibi bir oldu bitti ile ikiye bölünecektir." denildi.

Siyonistlerin gerek Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin, gerekse Kudüs’ü İslamsızlaştırma yönünde attığı adımların zirve yaptığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’den Kudüs adına yükselecek kuvvetli bir ses israili durdurmaya yetecektir. Kudüs’ün İslam’a ait olduğu gerçeğinin insanlığın idrakine sunulması adına yapılacak her türlü eylem Mescid-i Aksa’nın rahat nefes almasına ve Kudüs’ün özgürlüğüne doğru atılacak bir adımdır. Bu adımlardan biri de Miraç kandiline denk gelen haftaların ‘Kudüs Haftası’ ilan edilmesidir. Müslümanların Kudüs’e sahip çıkmaları ve Kudüs bilincinin en üst düzeyde tutulması için ülkemizde her yıl kutlanan Miraç Kandili'nin denk geldiği haftanın ‘Kudüs Haftası’ olarak kutlanmasının isabetli bir karar olacağı kanaatindeyiz. Miraç gecelerinde camilerde yatsı namazından sonra kandil kutlamalarının yanı sıra haftaya yayılacak şekilde, miracın yurdu Kudüs’ü de konu edinen etkinliklerin camilerde, okullarda ve kurslarda işlenmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu manada ilgili makamların gerekli adımları atmalarını milletimiz ve Kudüs adına talep ediyoruz." (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler