Muayene istasyonu işçileri 139 gündür eylemde

Şanlıurfa'da araç muayene istasyonunda çalışan ve sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atılan işçilerin eylemleri 139'uncu gününde devam ediyor.

Şanlıurfa Tüvtürk/Polçak Taşıt Muayene İstasyonlarında çalışan ve sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atılan 11 işçinin, işe geri dönüş mücadelesi 139'uncu gününde de devam ediyor. İşçiler mağdur olduklarını ve mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.

Nakliyat-İş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle Tüvtürk/Polçak Taşıt Muayene İstasyonları İşletim AŞ'de çalışan 11 işçinin işlerine 13 Kasım 2018 tarihinde son verilmişti.

İşçiler, işe dönmek için girişimlerinden sonuç alamayınca işletme önünde eyleme başlamıştı. Şanlıurfa Merkez İstasyonundan bir, Viranşehir'den 7, Siverek'ten 2, Akçakale'den bir olmak üzere toplam 11 işçinin eylemleri 139'uncu gününe girdi.

İşçiler, "Şanlıurfa Polçak'ta İşçi Kıyımına Son, Sendika Haktır Engellenemez" yazılı pankartla eylemlerine devam ederken, işe geri alınıncaya kadar mücadelelerine devam edeceklerini söylediler. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler