Muhtarlık seçim kavgasında amca oğlunu öldürdü

Siirt’te muhtarlık seçimi nedeniyle amca çocukları arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti.

Siirt’in merkeze bağlı Bayraktepe köyünde, muhtarlık seçimi nedeniyle amca çocukları arasında kavga çıktı. Silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Siirt’in merkeze bağlı Bayraktepe köyünde yaşayan amca çocukları arasında muhtarlık seçimi nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Kenan Şehidoğlu, Mürşid Özbey’i belinden çıkardığı tabancayla vurdu.

112 Acil Servis ekiplerince Siirt Devlet Hastanesine kaldırılan Mürşid Özbey, yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Muhtarlık seçimini bahane ederek husumetli olduğu amcasının oğlunu öldürdüğü iddia edilen köy muhtarı ve aynı zamanda Kenan Şehidoğlunun kardeşi olan Abdurrezzak Özbey, yaşanan olayı şu şekilde anlattı:

“Bugün akşamüstü jandarma ekipleri köylülerin seçmen kâğıtlarının olup olmadığını kontrol etmek amacıyla köye gelmişti. Yapılan kontrolün ardından jandarmanın köyden ayrılmasıyla beraber Kenan Şehidoğlu, arabasını köylülerin üzerine sürdü. Daha sonra arabadan aldığı silah ile önceden husumetli olduğu amcamın oğlu Mürşid Özbey’i yakın mesafeden ateş ederek öldürdü. Geçen muhtarlık seçimleri öncesinde de öz kardeşi olmama rağmen aramızda çıkan tartışmada bana da iki kurşun sıkarak ağır yaralamıştı. İsmini söylemek istemediğim bazı kişiler tarafından üzerimize kışkırtıldı. Ben bu olayın olacağını biliyordum ve yetkilileri bu konuda bilgilendirdim. Fakat ellerinde bir delil olmadığından dolayı bir şey yapamadılar. Benim sesim kısık çıktı, kardeşimin tehlikeli olduğu, tedavi edilmesi ve kontrol altında tutulması gerektiğini söyledim ama derdimi kimseye anlatamadım.” şeklinde konuştu.

Kenan Şehidoğlu, jandarma ekiplerince gözaltına alındı. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler