Muş Selam-Der 2015 faaliyet raporunu açıkladı

2015 yılı faaliyet raporunu kamuyu ile paylaşan Muş Selam-Der, 501 aileye 44 bin TL değerinde yardımda bulunduklarını belirtti.

Umut Kervanı Platformu üyesi Muş Selam-Der Gıda Bankası 2015 yılı Faaliyet Raporunu kamuoyuyla paylaştı. Yardım faaliyetleri ilgili açıklama yapan Muhtaçlarla Dayanışma Yardım Komisyonu Başkanı Bülent Balkaya, 2015 yılı içerisinde toplamda 501 aileye ulaşarak 44 bin TL değerinde yardım yaptıklarını söyledi.

Yardımlarına aralıksız devam ettiklerini Balkaya; "İlimizde tespit ettiğimiz yetim, muhtaç ve kimsesiz ailelere yardımlarımızı aralıksız sürdürmekteyiz. Bu kapsamda 2015 yılında 269 aileye 21 bin 317 TL değerinde gıda, 18 Aileye bin 810 TL değerinde giyim, 32 Aileye 11 bin 710 TL nakdi ve 132 Aileye de 5 bin 280 TL değerinde kırmızı et dağıtımında bulunduk. Bunun yanı sıra Avrupa Yetim-Der ile yine 50 Yetim çocuğa toplam 3 bin 700 TL nakdi bedelle bir mağazadan giyim yardımında bulunduk. Böylece Muş'ta toplamda 501 aileye 43 bin 817,00 TL ayni ve nakdi yardımlarımızı ulaştırmış olduk." dedi.

"Suriyeli ailelere de ulaştık"

Suriyeli mülteci ailelerin de dâhil edilmesi halinde ulaşılması ve yardım edilmesi gereken çok ailenin olduğuna dikkat çeken Balkaya, "Suriyeli aileleri de göz önünde bulundurduğumuzda yardım yapılan aile sayısının ne kadar az olduğu görülecektir. özellikle bu Suriyeli ailelerin yaşam koşulları hepimizin malumudur. Bu aileler çetin kış şartlarında eve bir parça ekmek götürebilmek için dilenmek zorunda kalıyor. Kendimizi o ailelerin yerine koyduğumuzda durumlarını daha iyi anlayabiliriz sanırım. Bu ailelerin bir kısmına her ay düzenli yardımda bulunuyoruz. Ama ne yazık ki bunu kıt imkânlarla yapmaktayız. Bu sıkıntıların en asgariye indirgenmesi için tüm sivil toplum kuruluşları bu işe el atmak durumundadırlar. Muştaki STK'lar ile birlikte, geçtiğimiz ay mülteciler için yardım kampanyası başlattık fakat maalesef toplanan yardımlar bu mağdur ve muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılamaya yetmedi. Elde edilen sonuç daha çok çalışmak gerektiğini, varlıklı olan halkımızın da daha duyarlı olmaları gerektiğini göstermektedir." şeklinde konuştu.

Yardım çalışmalarına 2016 yılında da hız kesmeden, daha özverili bir şekilde devam edeceklerini ifade eden Balkaya; "Gıda Bankamızın Tespit ve Yardım Komisyonu olarak 2016 yılında en az 750 aileye yardım ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Bunun için gerekli çalışma ve hazırlıklarımızı yapmaya başladık. Yaptığımız ve yapacağımız yardım çalışmalarımızı halkımızla paylaşmak adına inşallah çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Tüm hayırseverlere ulaşıp gıda bankamızın hayırlı çalışmalarını anlatacağız. Şimdiden çalışmalarımızın bereketi olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz." şeklinde konuştu.

"Muş'lu hayırseverlerden katkı bekliyoruz"

Muşlu hayırseverlere de çağrıda bulunan Balkaya, şöyle konuştu: "özellikle il dışında çok sayıda hayırsever Muş'lu işadamlarımız var. Bunun yanı sıra birçok ilde Muş'umuzu temsil eden dernekler var. Bu derneklerle kimi zaman temasa geçtik. Çalışmalarımızı anlattık. Yaptığımız çalışmalar ve tekliflerimiz olumlu karşılandı ancak ortaklaşa yardım çalışmalarını yürütme noktasında bir faaliyet (güç birliği) oluşturamadık. Yardım yaptığımız aileler bizim ailelerimiz, ortak değerlerimizdir. Yapacağımız yardımlarda, duyarlı olan, bu hayır kervanına katılmak isteyen herkesin katkı sunmalarını istiyoruz. Bu vesileyle Buradan bir kez daha hayırseverlere çağrımız: Gelin bu hayır kervanında siz de yerinizi alın."

Balkaya, son olarak yardım faaliyetleri çalışmalarında emeği ve desteği olan herkese teşekkür etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler