HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları Başkanlığı, Kürtlerin sözde savunucuları olduklarını iddia edenlerin, kurban eti dağıtan Müslüman Kürt gençlerini katlederek gerçek yüzlerini bir kez daha açığa çıkardığını belirtti.

6-7 Ekim 2014'de PKK/HDP'liler tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının şahadet yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Enes İmir, 6-7 Ekim olaylarının azmettiricilerinin bir an önce yargılanıp hak ettikleri cezayı görmeleri gerektiğini belirtti.

Ekim ayının zihinlere vahşetle, kinle, öfkeyle ve gencecik bedenlerin parçalanması ile akıllarda kalışının üzerinden 3 yıl geçtiğini anımsatan İmir, "Hâlâ yüreğimizdeki yaralar tazeliğini korumakta. 3 yıl önce Kurban bayramının 4’üncü gününe denk gelen, 6 Ekim’de başlayıp 8 Ekim’e kadar devam eden ve kamuoyunda ‘6-8 Ekim saldırıları' olarak bilinen vahşet 3’üncü yılını geride bırakmış bulunmaktadır." dedi.

Çıkan olaylarda İslami şahsiyet, kurum ve STK’ların hedef alındığını vurgulayan İmir, "Mersin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Adana, Siirt, Van, Ağrı, Bitlis, Şırnak, İstanbul, Bingöl ve Osmaniye gibi birçok il ve bunlara bağlı ilçelerde olaylar çıkarılmış ve bu olaylarda özellikle sakallı-tesettürlü dindar insanlar, İslami STK’lar, camiler, Kur’an kursları ve medreseler hedef alınmıştı. Tarihte eşine az rastlanan bir barbarlıkla halkımıza ait onlarca araç yakılmış, yüzlerce işyeri tahrip edilmiş ve evler ateşe verilmişti. Diyarbakır’da ise kurban eti dağıtan Turan Yavaş, Yasin Börü, Ahmet Dakak, Hasan Gökgöz, Riyad Güneş ve Cumali Güneş PKK’li barbarlar tarafından vahşi yöntemlerle katledilmişlerdi." diye konuştu.

Hâlâ yüreklerdeki yaraların tazeliğini koruduğunun altını çizen İmir, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu vahşice katliamın (gerçek) müsebbiplerinin ise ciddi bir şekilde yargı karşısında çıkarılmadan hatta bu vahşileri savunmak adına avukatların bile verilmesi bizleri daha da üzmekte. Kürtlerin sözde savunucuları olduklarını iddia edenlerin kurban eti dağıtan Müslüman Kürt gençlerini katletmeleri ise gerçek yüzlerinin açığa çıkmasını sağlamıştır. Kahhar olan Allah hiçbir zaman mazlumun ahını yerde bırakmıyor ve bırakmamıştır."

İmir, kanıyla destan yazan şehit Yasin ve arkadaşlarının şer güçlerin hesaplarını alt üst ettiğini, bölgedeki sessizliği bozup, olaylarla birlikte yıllardır Kürdistan coğrafyasında Müslüman halkın yaşadığı acıları, sıkıntıları batıdaki Müslümanların da görmesini sağladığını belirtti.

Bölge üzerinde oynanan oyunların 6-8 Ekim olayları ile gün yüzüne çıktığını kaydeden İmir, "Halk için savaştıklarını ve mücadele ettiklerini iddia eden bu kan emici halk düşmanları, her fırsatta emperyalist Batı’dan emir ve talimat alarak Kürt halkına saldırmayı ve her türlü zulmü her zaman kendileri için vazgeçilmez bir görev bilmişlerdir. 6-8 Ekim olaylarından beri Güneydoğu bölgesinde ve şehitlerin memleketlerinde kanlarının bereketi ile birçok sevindirici olay yaşanmakta. Bizler bunun şehitlerin verdikleri o paha biçilemez bedelle olduğunu çok iyi biliyoruz. Şehitlerin katilleri de başlarına gelenlerin ve daha ahirette başlarına geleceklerin onlarının ödediği paha biçilemez bedelle olduğunu çok iyi biliyorlar." ifadelerini kullandı.

"Vahşetin azmettiricileri bir an önce yargılanmalıdır"

6-7 Ekim olaylarının azmettiricilerinin bir an önce yargılanmasını istediklerini söyleyen İmir, son olarak şunları kaydetti: "6-8 Ekim olaylarında vahşice katledilen şehitlerimizin kanları Adil olan Allah’ın mahkemesinde bu cinayeti işleyenlere karşı en büyük delilimizdir. Her ne kadar bu dünyadaki hâkimlerin kararları kendi vicdanlarında doğru gözükse de Adil olan Allah hesabını mahkeme-i kübra’da görüleceği bizleri rahatlatmaktadır. Bir kez daha bu barbarlığın emrini veren, tetikçiliğini yapan ve buna göz yuman tüm suçluları lanetliyor, bu vahşetin azmettiricilerinin bir an önce yargılanıp hak ettikleri cezayı görmelerini diliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabr-ı cemil nasip etmesini istiyoruz." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler