Siyonist terör şebekesinin katliamlarından kaçarak Erzurum’a gelen Yunus ailesini kabul eden Erzurum Valisi, misafirlerine “Siz bizim en değerli misafirlerimizsiniz.” dedi.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, bir yıl önce siyonist terör şebekesinin katliamlarından ve zulmünden kaçarak Erzurum’a gelen Yunus ailesini makamında kabul etti.

Yunus ailesine “Siz bizim en değerli misafirlerimizsiniz.” diyen Vali Azizoğlu, “Biz öyle bir medeniyetten geliyoruz ki, sadece Müslümanların değil, Gayrimüslimlerin de haklarını hep korumuşuzdur. Ecdadımız bin 400’lü yıllarda İspanya’dan kaçan Yahudilere bile kucak açmış din, dil, ırk ayrımı yapmadan onların hak ve hukukunu korumuştur. Dün Müslümanların kurtardığı Yahudiler, bugün Müslümanlara zulmeder olmuştur. İslam barış dinidir, Müslümanlar barışı ister. Dünyanın hiçbir bölgesinde savaşların olmamasını, çocukların ölmemesini ister. Müslümanlar bundan sonra birlikteliği sağlarsa, bundan güç doğar. Yeter ki, bölgede oynanan oyunlara gelmeyelim.” dedi.

Bir yıl önce Gazze’den Türkiye’ye ve ardından Erzurum’a gelerek Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (TYD) bursu ile Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde doktora eğitimi aldığını belirten Anne Esma Yunus, Türkiye’nin, ezilen, katledilen mazlumların sığındığı umut kapısı olduğunu söyledi ve kendilerini kabul ettiği için vali Azizoğlu’na teşekkür etti.

“Kudüs Filistin’in başkenti”

Ziyarette Yunus çiftinin en büyük çocuğu olan 13 yaşındaki Muhittin Yunus, Vali Azizoğlu’na bir hediye vererek, “Kudüs Filistin’in başkenti” mesajı verdi.

Daha sonra Seyfettin Vali Azizoğlu, Muhittin, Farah ve Zeynettin Yunus’a eğitim setleri ve çeşitli hediyeler verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler