Mustazaflar Cemiyeti'nden

Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi Üç Aylar münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajda mübarek gün ve geceleri barındıran bu ayların hakkıyla idrak edilmesi gerektiği vurgulandı.

Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in "Allah'ım! Receb'i ve Şaban'ı hakkımızda hayırlı kıl, bizi Ramazan'a ulaştır." hadisinin hatırlatıldığı mesajda, "Yüce Rabbimizin şefkat ve merhametinin iman edenlerin üzerine adeta sağanak gibi yağdığı hayırlı ve bereketli bir üç aylara daha eriştirdiği için Allah'a hamdolsun." denildi.

Üç ayların, içerisinde Regaib, Mirac, Berat ve Kadir Gecesi gibi mübarek geceleri barındırdığına dikkat çekilen mesajda, şu tavsiyelerde bulunuldu:

Bu günlerin en güzel bir şekilde geçirilmesi hususunda çaba sarf etmeli, ibadet ve taatlerimizi bu ayda artırmalıyız. Günah ve hatalarımızdan tevbe edip Allah'a olan rağbetimizi artırmalı, bizden razı olacağı hayırlı amellerle ona yönelmeliyiz. Bu günlerde namazlarımıza daha fazla önem vermeli, Kur'an tilavet etmeli, nafile oruç tutmalıyız. Recep ve Şaban aylarını, Ramazan ayına manevi hazırlık için bir vesile kılmalı, bu aylarda oruç tutmaya başlamalı, Kur'an okumalı ve dua etmekle bu zamanlardan hayırlı azık elde etmeye çalışmalıyız.

Üç ayların başında idrak edilecek Regaib Kandili'ne de değinilen mesajda, "Regaib, ileriye dönük arzu ve isteklerimizi, dünyevi tutkularımızı gözden geçirmemiz için bir fırsat olup, bütün rağbetimizin Allah'a yönelik olması gerektiğini bizlere hatırlatmalı." diye belirtildi.

Mesajın sonunda üç ayların, hayırlara vesile olması temennisinde bulunularak, "Üç ayların, başta yaşadığımız coğrafya olmak üzere, tüm İslam âlemine huzur ve bereket getirmesini; Müslümanların vahdetine vesile olmasını, İslam topraklarında akan kanın ve dökülen gözyaşlarının son bulmasını yüce rabbimizden dileriz." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler