Namaz kıldığı esnada cüzdanı çalındı

Siirt'te namaz kıldığı esnada cüzdanı çalınan Mehmet Ali Eriş, yetkililerin, Özel İdare İş Hanında yaşanan hırsızlık olaylarına önlem almalarını istedi.

Siirt merkez Batı Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi Özel İdare İş Hanında Siirt-Diyarbakır arası yolcu taşımacılığı yapan özel firma sahibi Mehmet Ali Eriş, öğle namazını kılmak için çıktığı iş hanının birinci katında bulunan mescitte namaz kıldığı sırada bir hırsız tarafından cüzdanı çalındı.

Namaz kıldığı esnada cüzdanının çalınmasına tepki gösteren Eriş, paradan çok işi dolayısı ile kullandığı evrakların çalınmasına üzüldüğünü belirtti.

Son zamanlarda iş hanında hırsızlıkların arttığını dile getiren Eriş, "30 yıldır Siirt-Diyarbakır arası yolcu taşımacılığı yapıyorum. Özel İdare İş Hanında yazıhanem bulunuyor. Namaz vakitleri geldiğinde genelde iş hanının birinci katında bulunan mescitte namaz kılıyorum. Diyarbakır'dan Siirt'e getirdiğim yolcuları bıraktıktan sonra öğle namazını kılmak için iş hanının birinci katında bulunan mescite çıktım. Abdest almak için ceketimi de askılığa bıraktım ve daha sonra namaza durdum, işte o esnada bir hırsız ceketimde bulunan cüzdanımı çalmış." ifadelerini kullandı.

"İş hanında yaşanan hırsızlık olayları için önlem alınmalı"

Hırsızlık olayının ardından karakola haber verdiğini belirten Eriş, "Polisler 2-3 defa kontrol edip gittiler. Güvenlik kamerası olmadığı için bir şey yapamayacaklarını söylediler. Hırsızlar, cüzdanımdan bin TL, 2 ehliyetimi, SRC kartı ve kredi kartlarımı çalmış. Bu binaya giren çıkan belli değil, insan rahat bir şekilde namazını kılamayacaksa ne yapsın. Bu, insanlık mıdır, namaz üzerinde gelip mescitte nasıl hırsızlık yapılır, bilemiyorum. Diyecek hiçbir şeyim yok. Aslında para benim için o kadar mühim değil, ama diğer evraklarım benim için çok önemliydi. Hiç olmazsa o evraklarımı bıraksaydılar. Yetkililerin bunun için bir önlem almaları gerekir. Bu iş hanında hiç olmazsa bir güvenlik önlemi alınsın çünkü giren çıkan belli değil." dedi. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler