Nusaybin'de yollar köstebek yuvasına döndü

Mardin’in Nusaybin ilçesinde kazılan çukurlar ve kurulan barikatların yanı sıra bakımsız kalan yollar nedeniyle halk eziyet çekmeye devam ediyor.

Bir çok yolun kapalı olduğu Nusaybin ilçesinde açık olan yollar da adeta köstebek yuvasına dönüşmüş durumda. Çukurlardan köstebek yuvasına dönen yollara duyarsız kalan belediyeye halk tepki gösterdi.

özellikle kentin en işlek caddelerinde oluşan çukurlar, sürücülere zor anlar yaşatıyor. Vatandaşlar ise cadde ve sokaklarda oluşan çukurların onarılmamasına tepki göstererek, sürücülerin çukurlara girmemek için adeta direksiyonda cambazlık yapar hale geldiğini ifade ettiler.

Nusaybin'de kazılan çukur ve kurulan barikatlardan dolayı 6 mahalle araç trafiğine kapanmış durumda. Bu yollardan bir tanesi ise yeni şehir mahallesinde bulunan Reyhan sokak. Dört mahalleyi bir birine bağlayan Çağ Çağ Caddesinin güvenlik gerekçesiyle araç geçişlerine kapatılmasının ardından yaklaşık 3 aydır, dört mahalleye gitmek isteyen ve şehir içi ticari araçları ile köylere giden tüm araçlar ilçe çıkışına gitmek için Yenişehir ve Reyhan Sokak güzergahını kullanmak zorunda kalıyor.

Bakımsız kalan yolda büyük çukurlar ve engebeler oluşması nedeniyle birçok araçta maddi hasar meydana getirirken, belediye yetkilileri herhangi bir bakım yapmaması, halktan tepkiye neden oluyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler